• Instrukcja palenia świec

Zanim rozpalisz naszą świecę upewnij się, że jest w temperaturze pokojowej - nie jest zbyt dobrym pomysłem rozpalanie jej zaraz po wyjęciu z paczkomatu czy zakupie na zimowym jarmarku. Pozwól jej sie ogrzać - ułatwi to jej topnienie i uwalnianie zapachu. 

Pal świecę minimum 2-3 godziny - pozwoli to jej rozpalić się równomiernie do brzegów słoika (świeca osiągnie tzw. basen) i unikniesz powstawania tunelu. Jeśli tego nie zrobisz każe kolejne palenie będzie pogłębiać tunel i utrudniać świecy osiągniecię  basenu, co skutkować będzie skróceniem użytkowania świecy i stratą na sile zapachu.

Nie odpalaj świecy na parapecie! Temperatura na zewnątrz jest często dużo niższa niż w domu i może to spowodować nierównomierne spalaniem świecy od strony okien.

Nie doprowadzaj do roztapiania się wosku na więcej niż 1 cm. Jeżeli tak się dzieje, oznacza to, że temperatura w której palisz świecę jest zbyt wysoka i należy ją niezwłocznie zgasić ze względów bezpieczeństwa.


Po każdym paleniu przycinaj knot na około 0,5 cm.Kojarzysz brzydkie "grzybki" na końcu knota? Przycinanie knota po każdym paleniu zapobiega powstawaniu "grzybków".

Nie zostawiaj świecy bez nadzoru. 
Nie stawiaj świec na metlowych podstawkach lub wieczkach - metal podnosi temperaturę na dnie świecy przez co knot podczas palenia może zacząć wędrować po jej dnie. Stawianie świec na drewnianych bądź korkowych podkładkach pozwoli uniknąć takiej sytuacji.