• Masło shea

MASŁO SHEA (Butyrospermum Parkii Butter) - naturalne masło z orzechów masłosza, popularnie zwane masłem shea lub masłem karite. Silnie nawilża i zmiękcza skórę zapewniając skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

  • Łagodzi podrażnienia,
  • posiada właściwości kojące,
  • poprawia wygląd skóry i
  • spowalnia jej starzenie się.

Zawiera m.in. trójglicerydy (kwas oleinowy i stearynowy), które wpływają na jego twardość oraz estry, wolne kwasy tłuszczowe, prowitaminę A i witaminę E.

Wyjątkowość masła shea wynika z niespotykanie wysokiej zawartości związków niezmydlających się, które nadają masłu shea większy potencjał leczniczy.

Duży wpływ na właściwości masła mają pochodne kwasu cynamonowego. Związki te działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie.
Masło shea jest uważane za naturalny czynnik nawilżający, ponieważ w swojej strukturze i funkcji przypomina zawartość lipidów skóry. Wspomaga barierę ochronną naskórka, ułatwia proces gojenia, zapobiega podrażnieniom i regeneruje. Jest dobrym środkiem kondycjonującym. Pomaga utrzymać wilgoć i zmniejszyć utratę wody tworząc barierę ochronną na powierzchni skóry, zapobiega przesuszeniu i łuszczeniu się skóry, zmniejsza plamy na skórze.

Masło shea znajdzisz w:

Naturalny cukrowy peeling do ciała z mieloną kawą mikuno.plNaturalny dezodorant do ciała w kremie mikuno.plMIkuno naturalna kula do kąpieli z zmasłem shea nagietekMIkuno naturalna kula do kapieli z masłem shea lawenda