Jak dbać o brodę? Jak pielęgnować brodę? Jakie mydło do brody wybrać?
Takie pytania często mi zadajecie. W tym poście postaram się przybliżyć Wam podstawowe zasady pielęgnacji męskiego zarostu. 

Jak dbać o brodę?
Pielęgnacja brody nie musi być wcale uciążliwym obowiązkiem. Jeśli chcesz by Twój zarost dobrze się prezentował i zbierał komplementy nie tylko płci przeciwnej, ale i kolegów ;), wystarczy, że zastosujesz 4 podstawowe zasady. Oto one:

  1. Nawilżaj ją  –  pierwszy i najważnieszy punkt. Nawet świetnie ostrzyżona broda nie bedzie się dobrze prezentować kiedy jeśli włos będzie matowy, wysuszony, zmierzwiony. Doskonałym kosmetykiem, który idealnie nawilży brodę jest olejek do brody. Mam dla Ciebie takowy w dwóch wersjach zapachowych: BERGAMOTA i MIĘTA ZIELONA. Oleje zawierają odżywcze oleje: migdałowy, z pestek dyni i morelowy. Dodatkowo wzbgacone są o witaminę E. Oleje te powodują, że włos jest błyszczący, odżywiony, ujażmiony.  Pamiętaj, żeby olejek wetrzeć również w skórę pod zarostem - ona też potrzebuje nawilżenia.
  2. Czesz ją  - na polskim rynku są dostępne szczotki do brody z włosia syntetycznego i naturalnego. Są idealne do codziennej pielęgnacji zarostu. Codzienne wyczesywanie brody pozwala pozbyć się z niej zanieczyszczeń, włosów, które wypadły czy oczyścić z nadmiaru sebum. Wyczesując brodę, masujemy też skórę twarzy, która, jak już wiecie, również wymaga pielęgnacji. Dzięki temu pozbywamy się złuszczonego, martwego naskórka. 
  3. Myj ją - zarost również wymaga codzennego mycia - możesz do tego używać mydła lub szamponu. Mydło z węglem aktywnym dodatkowo działa antybakteryjnie zarówno na zarost jak i skórę twarzy. Pod brodą często tworzą sie różnego rodzaju krostki czy wypryski. Mydło z węglem aktywnym na wypryski, krostki, czy pryszcze jest idealnym rozwiązaniem. 
  4. Obcinaj regularnie - ostatni punkt jest równie ważny, jak trzy pozostałe. Abyć cieszył się piękną, gęstą brodą należy ją regularnie podcinać. Nadajemy jej w ten sposób porządany kształt, wzmacniamy włos i wyrównujemy niesforne kosmyki. Regularnie podcinany włos staje się mocniejszy, a sam zarost się zagęszcza.
Jak widzicie dbanie o brodę nie jest wcale takie trudne. Wystarczy kilka kosmetyków, szczotka do brody i od czasu do czasu wzyta u barbera. 
 
Kosmetyki do brody:
Mikuno naturalny olejek do brody Mięta zielonaMIkuno Naturalny Olejek do brody bergamotaMIkuno naturalne mydło do ciała i twarzy z węglem aktywnym