10/11/2018

Jogurt w kosmetykach

Jogurt jest produktem mleczarskim produkowanym, z surowego mleka, w procesie fermentacji. Posiada jasnokremową barwę i lekko kwaśny smak. 

W porównaniu do surowego mleka jogurty mają więcej wapnia, aminokwasów i witamin z grupy B. Spożywanie jogurtu wspomaga trawienie, zapobiega zaparciom, zmniejsza tzw. zły cholesterol i chroni przed miażdżycą. Wzmacnia również układ odpornościowy.

Naturalnie jogurtowe mydło do ciała

A jakie właściwości kosmetyczne posiada jogurt naturalny?


Ze względu na obecność witaminy B2 i B12, protein mlecznych oraz wapnia, cynku i fosforu jogurt ma właściwości odżywcze, regenerujące, nawilżające i pielęgnujące skórę.

Proteiny mleczne doskonale zmiękczają naskórek, wygładzają go, sprawiając, że skóra jest gładka i elastyczna. Kosmetyki z jogurtem poprawiają kondycję skóry, regenerują ją i pobudzają do odnowy. Duża zawartość substancji odżywczych w jogurcie sprawia, że kosmetyki na bazie jogurtu dostarczają skórze niezbędne substancje do jej prawidłowego funkcjonowania.

Jogurt poprawia także kondycję włosów zwłaszcza farbowanych i zniszczonych. Regeneruje je, wzmacnia i chroni przed uszkodzeniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz