5/17/2018

Pianka czy mydło?

Zadajecie nam pytanie czym różni się nasze mydło o depilacji/golenia od drogeryjnych produktów do depilacji/golenia. Postanowiliśmy wyjaśnić Wam czym się te produkty różnią i rozwiać Wasze wątpliwości co do wyboru produktów.

Poniżej znajduje się skład popularnego produktu do golenia dostępnego w każdym markecie czy drogerii. Na opakowaniu producent dumnie napisał, że produkt zawiera ekstrakt z ogórka. 

Aqua, Palmitic Acid, Triethanolamine, Propylene Glycol, Glycereth 26, Paraffinum Liquidum, Parfum, Isopentane, Butane, Cocamide DEA,Stearic Acid, Cucumis Melo Extract, Isobutane, Propane, Hydroxyethylcellulose,Hexyl Cinnamal, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben ,Propylparaben, Butylparaben, CI 47005, Cl: 42090.

Wiemy, że ciężko jest Wam ocenić skład, dlatego pomożemy Wam w tym. 

Na czerwono zaznaczyliśmy: konserwanty (parabemy, fenoksyetanol), pochodne formaldechydu, alergeny, barwniki i inne składniki, które są zabronione do stosowania w kosmetykach naturalnych. 
Na żółto składniki drażniące, potencjalnie uczulające, konsystencjotwórcze (wpływające na konsystencje i wygląd produktu).
Na zielono składniki odżywcze, kondycjonujące skórę, dozwolone w kosmetykach naturalnych. 

Jak widzicie, z długiej litanii surowców, tylko trzy są zielone... W tym produkcie nie ma nic naturalnego... 

Czy często Wasza skóra po depilacji czy goleniu jest sucha, podrażniona, zaczerwieniona, potrzebujecie natychmiastowego nawilżenia? Zapewne jest to wina pianki/ żelu którego używacie. Brakuje w nich składników nawilżających, a gazy nośne znajdujące się w produkcie jeszcze bardziej wysuszają skórę.

Nasze mydła:  do depilacji  oraz golenia mają w 100% naturalny skład, w który wchodzą:

Olea Europaea Fruit Oil, Cocos Nucifera Fruit Oil, Aqua, Sodium Hydroxide, Helianthus Annuus Seed Oil, Calendula Officinalis Flower Extract, Calendula Officinalis Flower.

Olea Europaea Fruit Oil, Cocos Nucifera Fruit Oil, Aqua, Sodium Hydroxide, Helianthus Annuus Seed Oil, Activated Charcoal.

Jak widzicie w 100% naturalne składniki i 5% zawartość niezmydlonych olejów gwarantują brak podrażnień i nawilżoną skórę od razy po goleniu czy depilacji. Dodatkowo zawartość surowców łagodzących i antybakteryjnych niweluje powstawanie mikrouszkodzeń skóry.
Nasze mydła składają się w 100% z naturalnych, nierafinowanych olejów roślinnych, maceratów kwiatowych czy węgla aktywnego. 

W prostocie siła, prawda?

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszych mydłach do golenia i depilacji kliknij na zdjęcie poniżej:

Mikuno Men Mydło golibrody z węglem aktywnym bambusowym www.mikuno.pl
Mikuno Naturalne mydło do golenia dla kobiet z maceratem i kwiatami nagietka www.mikuno.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz