10/30/2014

Czarne złoto!


Węgiel aktywny można nazwać czarnym złotem. Doskonale usuwa ze skóry wszelkie nieczystości, toksyny i nadmiar tłuszczu, odtykając pory, wyrównując jej koloryt, a nawet chroniąc przed wolnymi rodnikami. Posiada również właściwości bakteriobójcze, co pomaga zapobiec infekcjom. W skrócie - to mały cud natury i przemysł kosmetyczny zaczyna coraz bardziej jego właściwości doceniać. Bez obawy zatem, nie musimy wyskrobywać sadzy z kominka by skorzystać ze wszystkich tych dobrodziejstw. Niebawem będziecie mogli mieć w swoim posiadaniu mydło z węglem aktywnym! :) A teraz kilka słów o naszym małym bohaterze :)


Zastosowanie węgla aktywnego
W szpitalach, węgiel aktywny podawany jest doustnie dla wyłapywania toksyn z przewodu pokarmowego i układu krwionośnego. Na tym właśnie polega jego działanie i przy tym największa zaleta, dzięki niezwykłej chłonności (jego powierzchnia ma mnóstwo szczelin, drobnych pęknięć i zakątków) i największej powierzchni ze wszystkich naturalnych związków chemicznych. To właśnie dzięki niej wychwytuje i wiąże cząstki materii, gazów, obcych białek i substancji chemicznych, są potem wydalane z organizmu. Oczywiście dotyczy to także wielu trucizn. Powierzchnia jednego grama węgla aktywnego waha się pomiędzy 500 a aż 2500 m2! Dla porównania, powierzchnia boiska piłkarskiego Stadionu Narodowego to 7140 m2, co odpowiada już niecałym trzem gramom węgla! Pomyślmy o nim jako o gąbce, która wchłania niemal wszelkie nieczystości, jakie staną jej na drodze. Wiedzą o tym właściciele akwariów, którzy używają tego związku do czyszczenia wody. Węgiel aktywny jest więc naturalnym środkiem oczyszczającym i stąd jego niezwykła moc - bezpiecznie oczyści on również Twoją skórę. Brud i tłuszcz po prostu przyklejają się do niego, po czym są spłukiwane wraz z produktem. 

Mydło z węglem aktywnym doskonale nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry, również problemtycznej (trądzik, zaskórniki), używany jest również jako pasta do zębów - posiada właściwości wybielające i przeciwbakteryjne. 

2 komentarze:

  1. Wowciu, zawsze używałam tylko na problemy z żołądkiem.. Ciekawe co by się stało jakby umył twarz rozkruszonymi tabletkami węgla? Hmmm.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pewnie twarzy byś tym nie umyła, ale można zrobić również maseczkę z węglem aktywnym :)

      Usuń